Gynekologická fyzioterapie

Odborné kurzy

Nepostupující porod pohledem Fyzioterapie funkce

Kurz se věnuje tématu nepostupujícího porodu a je vytvořen pro praktickou potřebu porodních asistentek, inspirací může být přítomným lékařům gynekologům-porodníkům.

Lektoři: Mgr. Marika Bajerová (fyzioterapeutka) – lektorka Fyzioterapie funkce, učení Bc. Clary Lewitové, přednáška přizvaného lékaře (gynekologa-porodníka)

!termín kurzu se ještě může změnit

 

 

Teoretická i praktická část se prolíná klinickými zkušenostmi z fyzioterapie.

V teoretické části vymezíme pojem nepostupující porod a zkonfrontujeme preventivní faktory, které s nepostupujícím porodem souvisí. Zaměříme se na prevenci vyčerpání ženy u porodu a na práci s bolestí pomocí nefarmakologických metod.

V praktické části bude věnován prostor polohování rodící ženy ve vztahu k dechu, představíme souvislosti poruch napětí svalů pánevního dna ve vztahu k porodnímu mechanismu. Taktéž se zaměříme na vyšetření mobility pánve rodící ženy a představení technik, které podporují tonizaci dělohy při porodu. Pozornost bude věnována i tomu, jak vyšetřit schopnost rodící ženy vytlačit a jak tuto schopnost při porodu podpořit.

!Podmínkou účasti pro fyzioterapeuty je mít absolvovánu část Fyzioterapie funkce u těhotných žen a u žen po porodu.

Lektorky kurzu:

Mgr. Marika Bajerová
Jako magistra fyzioterapie pracuje od roku 2007. Ve své praxi se ráda věnuje dětem s pohybovými potížemi (již od narození), dospělým ženám a mužům s funkčními a strukturálními potížemi a bolestmi na pohybovém systému (www.rehabilitace-bajerova.cz). Dlouhodobě se věnuje těhotným ženám a ženám po porodu, pracuje se ženami, které mají potíže otěhotnět (www.gynekologicka-fyzioterapie.cz). Je žačkou učení Bc. Clary Lewitové a podílí se na výuce jejího učení Fyzioterapie funkce (www.fyzioterapie-vzdelavani.cz). Od roku 2007 pravidelně učí studenty magisterského oboru fyzioterapie KFA, FTK, Univerzity Palackého v Olomouci. Školí kurzy gynekologické fyzioterapie ve spolupráci s dalšími lektory lékaři a porodními asistentkami (www.gynekologicka-fyzioterapie.cz). Pravidelně publikuje pro odbornou veřejnost v tématu gynekologické fyzioterapie, od roku 2016 je šéfredaktorkou odborného klinického časopisu Umění fyzioterapie (www.umeni-fyzioterapie.cz).

odbornou část z pohledu porodníka přednese přizvaný lékař 

Datum . –
Adresa Lidická 560, 742 58 Příbor
Místo konání Centrum fyzioterapie vzdělávání - Kulturní dům v Příboře, Velký salónek 2. NP
Cena 2893 Kč bez DPH (3500 Kč s DPH)

Kurz se koná ve velkém salónku, v 2.NP v Kulturním domě v Příboře.

Zde najdete odkazy na ubytování blízko místa konání kurzu, prosím rezervujte si ubytování včas!

http://www.stflorian.cz/

http://www.penzion-pribor.cz/

http://www.pribor-ubytovani.cz/

http://www.siesta55.cz/

https://www.accommodation-pribor.com/

http://www.ubytovani-pribor.wz.cz/

Akce se koná na adrese:

Centrum fyzioterapie vzdělávání – Kulturní dům v Příboře, Velký salónek 2. NP
Lidická 560, 742 58 Příbor

Ubytování si zajišťují a hradí účastníci sami,

Stravu si sami platíte na místě – cena za oběd 120,-.

Strava je přirozeně bezlepková, veganská a velmi chutná. Zajišťuje cateringová společnost, která jídlo připravuje z lokálních bio potravin, z ovoce a zeleniny pěstované na biodynamických základech.

+420 728 959 344

info@fyzioterapie-vzdelavani.cz