Odborné kurzy

Přehled našich kurzů

Pohyb a stabilita

Kurz navazuje na kurz Forma – funkce – facilitace. Pro porozumění obsahu druhého kurzu je třeba mít absolvovaný první kurz u některého z učitelů Fyzioterapie funkce (Bc. Clara Lewitová, Mgr. Jan Maryška, Mgr. Jitka Holubcová, Mgr. Marek Král, Bc. Markéta Sigmundová, Mgr. Eva Pospíšilová, Bc. Richard Vaľa, Mgr. Marika Bajerová). Lektorka požaduje odstup od předešlého kurzu min 1 rok.

Kurz je určen pro fyzioterapeuty a lékaře. Je podmíněn absolvováním kurzu Forma-funkce-facilitace (FFF). Přihlásit se můžete nejdříve po jednom roce praxe od absolvování kurzu FFF.

Bc. Clara Lewitová o Fyzioterapii funkce říká:

„Fyzioterapie funkce je přístup, ve kterém fyzioterapeut ze struktury (těla), napětí měkkých tkání a reaktibility CELÉHO pacienta ČTE o funkci, pohybu, chování, o jeho stavu a možnostech změn ve smyslu optima (směrem k optimu). Terapeutickými vstupy mění napětí a reaktibilitu (vnímání), tím také chování – funkci a v posledku i strukturu směrem k optimu. Podle reakcí pacienta a probíhajících změn mění terapeutické vstupy: terapie je DIALOG pacienta s terapeutem. Terapeut hledá vhodné postupy a doprovází pacienta při aktivním UČENÍ se nových možností reagulace napětí, koordinace pohybů, vnímání a (pohybové) životosprávy, optimální pro tohoto neopakovatelného člověka, pacienta. Při ČTENÍ, DIALOGU i UČENÍ vycházíme z CELKU pacienta a všechny kroky terapeutické práce (aktivní i pasivní) se vztahují k tomuto CELKU.“

Datum . –
Adresa Lidická 560, 742 58 Příbor
Místo konání Centrum fyzioterapie vzdělávání - Kulturní dům v Příboře, Velký salónek 2. NP
Cena 7356 Kč bez DPH (8900 Kč s DPH)

Zde najdete odkazy na ubytování blízko místa konání kurzu, prosím rezervujte si ubytování včas!

http://www.stflorian.cz/

http://www.penzion-pribor.cz/

http://www.pribor-ubytovani.cz/

http://www.siesta55.cz/

https://www.accommodation-pribor.com/

Akce se koná na adrese:

Centrum fyzioterapie vzdělávání – Kulturní dům v Příboře, Velký salónek 2. NP
Lidická 560, 742 58 Příbor

Bc. Clara Lewitová

Zakladatelka učení Fyzioterapie funkce, od roku 2020 přenechala výuku svého učení vyškoleným učitelům. Inspirativní učitelka a fyzioterapeutka. Ze zkušeností své mnohaleté praxe, inspirována svými učiteli, prof. Lewitem, prof. Jandou, prof. Vélem, vyvinula způsob myšlení a práce nazvaný Fyzioterapie funkce. Ve formě 4 navazujících kurzů a klinických konzultací tento způsob myšlení a práce předává se svými spoluučiteli dále na Univerzitách studentům fyzioterapie a na kurzech pro fyzioterapeuty a lékaře v praxi. Pravidelně přispívá svými články do odborného časopisu Umění fyzioterapie, kde zaznamenává svůj terapeutický přístup a funkční myšlení. Přednáší také na Besedách, které jsou určeny pro širokou veřejnost.

Učitelé učení Fyzioterapie funkce jsou – Mgr. Marek Král, Mgr. Jan Maryška, Mgr. Jitka Holubcová, Bc. Markéta Sigmundová, Mgr. Eva Pospíšilová, Bc. Richard Vala

Od roku 2020 neučí Bc. Clara Lewitová, přenechala výuku svým učitelům. S Bc. Clarou Lewitovou se budete případně vídat v roli vzácného hosta.
Na tomto kurzu Pohyb a stabilita podzim 2020 učí nejdéle působící učitel Mgr. Marek Král a samostatná učitelka Mgr. Marika Bajerová.

Mgr. Marek Král

Vystudoval v roce 2000 magisterské studium fyzioterapie na Karlově univerzitě v Praze se specializací na somatopsychoterapii. Mezi lety 2002 až 2008 působil jako asistující lektor Clary Lewitové. Od roku 2008 pracuje jako samostatný učitel „Fyzioterapie funkce“, přístupu vycházejícího z učení Clary Lewitové v kurzech i v rámci výuky Bc. i Mgr. studentů UK FTVS. V současné době je fyzioterapeutem v soukromé ambulanci Physiotherapie „die Praxis“ ve Švýcarsku.

 

ČTVRTEK:
13:00 – 14:00 Prezence účastníků, organizační záležitosti

14:00 – 18:00 Zahájení kurzu

Přednáška: Stabilita jako pohyb; úroveň koordinace; minimální síla

Téma: Celek jako forma – jaký prostor zaujímá; výpověď tvaru, chůze

18:00 – 19:00 Společná večeře

19:00 – 20:30 Trupový válec, stabilní změny poloh

PÁTEK:

7:30 – 8:00 Společná snídaně

8:00 – 12:30

Přednáška: Stabilita pohybu v prostoru, vliv gravitace

Téma: DK, nohy

12:30 – 14:00 Společný oběd a polední přestávka

14:00 – 18:00

Přednáška: Vývoj a učení; každá poloha má pro sebe přiměřené napětí

Téma: pánev, bedra, břicho

18:00 – 19:00 Společná večeře

19:00 – 20:30 Souvislost částí, využití opory v pozici a v pohybu

SOBOTA:

7:30 – 8:00 Společná snídaně

8:00 – 12:30

Přednáška: Adekvátní a paradoxní stabilizace

Téma: Hrudník, pletenec ramenní

12:30 – 14:00 Společný oběd a polední přestávka

Přednáška: Opora o zem, vnější opora (tape, pás)

Téma: ruce, HK

18:00 – 19:00 Společná večeře

NEDĚLE:

7:30 – 8:00 Společná snídaně

8:00 – 13:00

Přednáška: Význam os; stabilita končetin a stabilita trupu

Téma: Krk, hlava, čelist

13:00 – 13:30 Lehký oběd, ukončení kurzu, organizační záležitosti

Ubytování si zajišťují a hradí účastníci sami,

Stravu si sami platíte na místě – cena za oběd 120,-, teplá večeře 100,-. Tj. 3 x oběd, 3 x večeře, celkem 660,- platíte na místě.

Strava je přirozeně bezlepková, veganská a velmi chutná. Zajišťuje cateringová společnost, která jídlo připravuje z lokálních bio potravin, z ovoce a zeleniny pěstované na biodynamických základech.

+420 728 959 344

info@fyzioterapie-vzdelavani.cz